Když přijde řeč na péči o vlasy, všichni víme, že nejlepší volbou je bezsulfátový kondicionér. Jak si ale správně vybírat přírodní kondicionér na vlasy, který pro ně bude doopravdy nejlepší? Pokud vás při nákupu tohoto typu sortimentu čeká vaše poprvé, poradíme vám, co vše máte při výběru sledovat.

Péče o vlasy nebývá jednoduchá, protože každý typ vlasů potřebuje něco úplně jiného. A to ještě do této problematiky vůbec nepočítáme pokožku hlavy, která vás může trápit akné, lupy, ekzémem a dalšími problémy, které byste si nejraději odpustili.

Velkou roli v tom, kam se bude situace ubírat, však hraje výběr správného šamponu a kondicionéru. V jejich případě se opravdu nevyplatí šetřit, protože komerčně dostupné šampony z drogerie nemusí vyhovovat vašim specifickým potřebám.

kdy pomůže přírodní kondicionér účinky

Kdy pomůže přírodní kondicionér?

Používání kondicionéru na vlasy by měla být samozřejmost pro každého, takže to, kdy (a jestli) se ho vyplatí kupovat by vám vůbec nemělo přijít na mysl. Důležitost kondicionéru spočívá v tom, že po umytí šamponem uzavírá vlas, díky čemuž je méně náchylný k poškození a vlasy se pak i mnohem snáze rozčesávají.

Co se týče přírodních přípravků, po nich většinou sahají lidé, kteří jsou unavení z revolučních formulací jiných produktů, které sice nic zvláštního nedělají, ale zato mají opravdu skvělou reklamu. Také si je vybírají lidé, kterým není lhostejný stav naší planety a lidé, kteří chtějí omezit vypadávání vlasů, mají zájem o podporu růstu vlasů a nechtějí své vlasy zatěžovat látkami, které jim neprospívají.

Jak vybrat kondicionér na vlasy

První podmínkou pro výběr kvalitního kondicionéru na vlasy je to, aby neobsahoval sulfáty. Sulfáty jsou sice efektivní při čištění vlasů, ale dovedou z nich odstranit i důležitou vlhkost, takže v dlouhodobém horizontu mohou způsobovat vysušování, lámání a poškozování vlasů. Jaké látky by ale naopak dobrý přírodní kondicionér obsahovat měl?

přírodní kondicionér kurkumaKurkuma

Kurkuma platí v mnoha ohledech za šikovného pomocníka, kterého se hodí mít při každé příležitosti někde po ruce. Toto žluté koření, které se přidává do kari, vám může nabídnout podporu růstu vlasů, redukci potíží s lupy a zdravější pokožku hlavy. (Má totiž protizánětlivé účinky.) Kurkumu navíc můžete používat tak často, jak je to potřeba, takže ji můžete používat na vlasy i dlouhodobě.

 

přírodní kondicionér kofeinKofein

Kofein na vlasy je dalším zlatým grálem, na který byste měli během péče o své vlasy myslet. V první řadě, při aplikaci na pokožku hlavy má tendenci zlepšovat její prokrvení, což vede ke snížení vypadávání vlasů a k podpoře jejich růstu. V délkách zase podporuje lesk a jejich pěstěný vzhled. Určitě byste se mu tedy neměli vyhýbat.

 

Panthenolkondicionér na vlasy panthenol

Panthenol se používal především po opalování na kůži, protože dovede zlepšit její regeneraci. Co o něm možná nevíte je to, že ve své podstatě jde o vitamín skupiny B, konkrétně pak o vitamín B5, který je důležitý při péči o pokožku, která trpí na záněty. Co se týče jeho použití na vlasy, může vám nabídnout větší lesk, sílu a hebkost. Bonusem je to, že chrání vlasy před negativním vlivem vlasového stylingu a životního prostředí.

Jak ho správně používat?

Nejlepších výsledků samozřejmě dosáhnete, pokud budete přírodní kondicionér používat společně s kvalitním přírodním šamponem. Také vám nemusíme nejspíš vysvětlovat, že kvalitní vlasové přípravky neobsahují sulfáty a naopak v jejich složení najdete látky, které jsme vypíchli ve výše uvedeném seznamu (kofein, kurkuma, panthenol…).

jak používat kondicionér na vlasy

Oba přípravky by se měly používat pravidelně a také by se měly nechat na vlasech několik minut působit, protože jedině tak dovedou odvést opravdu dobrou práci. Také určitě nic nepokazíte tím, když si v průběhu čekání uděláte jemnou masáž hlavy.

V neposlední řadě, i když je kosmetika dobrá, nezapomínejte ani na svou vnitřní výživu, která podporuje vlasy směrem zevnitř. Díky tomu budou mít vlasy dostatek živin pro svůj optimální růst a také můžete omezit jejich nadměrné vypadávání. V dobrých doplňcích stravy na podporu vlasů najdete pivovarské kvasnice, kopřivu dvoudomou, přesličku rolní, kolagen, MSM, zinek a mnoho dalších látek přírodního původu, které vám nabídnou co nejkomplexnější péči o váš zevnějšek.